Announcement for Masters and PhD Students Staying KYK Dormitories (Details are in Turkish)

2019-2020 Eğitim yılı için nakdi barınma yardımı ödemeleri 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren ödenmeye başlanacaktır. KYK Yurtlarında barınmaktayken yurttan çıkıp nakdi barınma yardımı almak isteyen tüm yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz 30 Haziran 2020 tarihine kadar Başkanlığımıza bir dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. KYK yurtlarında kalmaya devam etmek isteyen tüm lisansüstü öğrencilerinin ücretleri Başkanlığımızca ödenmeye devam edecek olup bu kapsamda herhangi bir başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.
 
Özel yurtlarda barınmakta olan lisansüstü öğrencilerimizin tamamı 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren doğrudan barınma yardımı kapsamına alınacak olup, aynı yurtlarda barınmaya devam etmeleri halinde, yurt ücretlerinin kendileri tarafından ödenmesi gerekecektir.

Hâlihazırda KYK yurtlarında barınmakta olan öğrencilerimizden barınma yardımı almak isteyenler, 1 Temmuz 2020 tarihine kadar kalmakta oldukları yurttan çıkacaklarını beyan ve taahhüt etmeleri halinde barınma yardımından yararlanabileceklerdir. Bunun için aşağıda iletilen dilekçe örneğini doldurup imzalayarak 30 Haziran 2020 tarihine kadar Türkiye Bursları Bilgi Sistemi (TBBS) üzerinden "Barınma ve Yurt Sorunları" talep başlığı altında Başkanlığımıza iletmeleri gerekmektedir.

Türkiye Bursları kapsamında KYK/Özel/Vakıf/Üniversite yurtlarında kalmakta iken herhangi bir disiplin gerekçesi ile yurttan çıkartılan öğrenciler nakdi barınma yardımından yararlandırılmayacaktır.
 
Not: Özel yurtlarda kalan öğrencilerin aşağıda iletilen dilekçe örneğini doldurup Başkanlığımıza göndermesine gerek yoktur. Sadece KYK yurdundan çıkıp barınma yardımı almak isteyen lisansüstü öğrencilerimizin doldurması gerekmektedir.
 

Dilekçe'yi indir. 
Detaylar için Rehber'i indir.

 
Saygılarımızla.
Türkiye Bursları