10. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Ankara’da 10. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni ve 2020 Türkiye Mezun Ödülleri Töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Bursları 2020-2021 mezunları, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleştirilen törende kep attılar. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam ve YTB Başkanı Abdullah Eren’in katılımlarıyla gerçekleştirilen törene Türkiye Bursları programı kapsamında Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun olan yaklaşık 200 öğrenci katıldı. Törenin açılış konuşmasını YTB Başkanı Abdullah Eren gerçekleştirdi.

Bakanlık olarak programa destek vermeye devam edeceklerini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ‘’Bu yıl 104 ülkeden 940 lisans, 941 yüksek lisans ve 485 doktora öğrencimizi mezun ettik. Bugün dünyanın 169 ülkesinde 150 binden fazla Türkiye mezunu bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

 Öğrencilerimizin yer aldığı Türkiye Bursları Mezuniyet Film Gösterimi seyirciler tarafından çok beğenildi. Mezun öğrencilerin konuşmalarının ardından, Kolombiya ve Ekvador'dan gelen iki mezun öğrencimizin annelerine Bakanımız tarafından hediye takdim edildi.

Türkiye Bursları 2020-2021 mezunu Filistinli öğrencimiz Suha Iyad Khaled Sbouh tüm mezunlar adına bir konuşma gerçekleştirdi. Sbouh, büyük bir ailenin parçası olduklarını ifade ederek Türkiye Burslarına teşekkürlerini iletti.
Başarılı öğrencilerimize ödülleri takdim edildikten sonra toplu şekilde kep fırlatan mezunlar sevinçlerini arkadaşları ile paylaştı.

Tören alanında bulunan sanat çalışmasına ilgi oldukça yoğundu. Aynı zamanda tören alanında bulunan fotoğraf kabininde öğrenciler bol bol fotoğraf çektirme fırsatı buldu. Grafiti alanında da oldukça keyifli anlar geçiren öğrenciler, YTB Başkanı Abdullah Eren’le tören sonunda toplu bir fotoğraf çektirdiler.

Sanat Bursu öğrencimiz Nodira Sufijonova’nın piyano dinletisi ve gala yemeğinin ardından tören sona erdi.