blog post

Öğrencilerimizden Koronavirüs (Covid-19)’a Karşı Alınması Gereken Önlemler ve Moral Mesajları!

 

Türkiye Burslusu öğrencilerimiz, Yeni Koronvirüs (Covid-19) ile mücadele ve korunma yöntemleri yanı sıra önlemlerin alındığı bu süreçte, toplumsal dayanışma, hoşgörü ve moralimizi yüksek tutmaya yönelik mesajlar da verdi.

 
Koronavirüs’ten korunma yollarını anlatan Ankara Üniversitesi’nde Biyoteknoloji yüksek lisans öğrencisi Nasrine Bekhedda, “Virüs’ten korunmak sizin elinizde, önlemlere uyun, kendinizin ve çevrenizin sağlığını koruyun” mesajı verdi.
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencimiz Nour Al Akoum ise, “Koronavirüs karşısında nereli olduğumuz hiç önemli değil, hepimiz aynı derece risk altındayız. Önlemlere uymak, dayanışma içerisinde olmak ve moralimizi yüksek tutmak çok önemli” noktasına vurgu yaparak, hepimizin dayanışma içinde önlemlere uyması ve birbirimize destek olması gerektiğini hatırlattı.
Trakya üniversitesi Hemşirelik mezunu ve şu an Eskişehir Osmangazi ünivesitesinde yüksek lisansına devam eden Hazbiye Salasi, Türkiye'nin Koronavirüs'e karşı verdiği mücadelede uluslararası öğrenciler olarak nasıl destek olabileceklerine dair, “lütfen önlemlerimizi sıkı bir şekilde alalım, unutmayalım ki hiçbir virüs alacağımız önlemlerden güçlü değildir…moralimizi yükse tutarak ve inanarak güçlü bir şekilde bu süreci atlatalım” çağrısında bulundu.