blog post

9. ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan Türkiye Burslusu öğrencilerimiz için her yıl düzenlenen mezuniyet töreni 2020 mezunlarımızın katılımıyla 9. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni adıyla gerçekleşti. Covid-19 salgın sürecinin gerektirdiği önlemler kapsamında gerçekleşen tören bir anlamda uluslararası öğrencilerimiz için düzenlenen ilk dijital tören olma özelliğini de taşıdı. Sınırlı sayıda öğrencimizin katıldığı törene 69 ilden mezun olmaya hak kazanmış diğer öğrencilerimiz, öğrencilerimizin aile bireyleri ve eski mezunlarımız da dahil 50’den fazla ülkeden katılımcı Zoom yoluyla canlı olarak bağlandı. 1000’e yakın online katılımcıyla gerçekleşen törende ailelerden gelen video mesajlar Türkiye Burslusu öğrencilerimiz için sürpriz oldu. 

Mezuniyet Töreni öncesinde hazırlanan 2020 Mezuniyet Yıllığı gibi törende yer alan ve Türkiye Burslarının hikayesini eğlenceli çizimlerle anlatan posterimiz mezun olan öğrencilerimiz tarafından çok sevildi. Tören boyunca posterimizin önünde sayısız anı fotoğrafı çekildi.

Küresel salgın gerçeğini odağına alan mezuniyet filmimiz sağlık bilimleri okuyan uluslararası öğrencilerimizle birlikte hazırlandı.  

Gecede uluslararası öğrencilerimizin müzik grubu sahne aldı ve ölümsüz usta Aşık Veysel’den ‘’Uzun İnce Bir Yoldayım’’ parçasını seslendirdi.

Üstün başarıyla mezun olan öğrencilerimize ödülleri takdim edildikten sonra kep atan öğrencilerimiz ‘’Gönül Elçilerimiz’’ olarak uğurlandı.
#YENİBAŞLIYORUZ
#2020MEZUNİYET