''PANDEMİ SONRASI DÜNYA'' KİTAP SERİSİ YAYIMLANDI


Başkanlığımızca, 2020 yılında ilki gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Eser Yarışması ile uluslararası öğrencilerimizin birikimlerini aktarabileceği, akademik açıdan kendilerini geliştirebileceği ve nitelikli ürünler ortaya koyabileceği bir platform oluşturulmuştur.

Uluslararası öğrencilerimizin yarışmaya katılımı, çalışmaların niteliği ve öğrencilerimizin başarıları ile verimli bir yarışma düzenlenmiş ve hakem heyeti tarafından yapılan titiz değerlendirme neticesinde dereceye giren makaleler kitaplaştırılmıştır.

Bu kapsamda; uluslararası öğrencilerimiz “Pandemi Sonrası Dünya” başlığı altında hazırladıkları makalelerle uzun süredir içinde yaşadığımız korona virüs salgınının etkisini inceleyerek dünyaya çözüm önerileri sunma imkânı bulmuştur.

Fen Bilimleri alanında 18, Sosyal Bilimler alanında ise 15 makale derlenmiş ve Başkanlığımızca İngilizce olarak yayımlanmıştır. “THE WORLD AFTER THE PANDEMIC-A SOCIAL SCIENCES PERSPECTIVE” ve “WORLD AFTER THE PANDEMIC-SCIENCE & TECHNOLOGY” isimleriyle yayımlanan kitaplar uluslararası öğrencilerimizin ve konuya ilgi duyan herkesin istifadesine sunulmak üzere paylaşılmaktadır.